Всесвітня спадщина ЮНЕСКО: МЕТЕОРИ (Греція)

Зі списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО: МЕТЕОРИ
(
Meteora in Greek)

Що сказати про Метеори … 

Багато разів бував на Метеорах і кожного разу не переставав дивуватися неймовірною красою і надзвичайною енергетикою тих місць.

Це одне з найбільш фотогенічних місць, які я коли-небудь відвідував. Монастирі на скельних утвореннях неймовірні і я в тому впевнений, ви, мабуть, більше ніколи не побачите ніде в світі. Коли люди думають про Грецію, вони часто уявляють Акрополь або білі будівлі на островах в Егейському морі. Я ж думаю, що стовпи Метеори слід розглядати, як образ православної Греції.

meteora-greek-unesco

“Підважені в повітрі” (Метеора на-грецькій), ці монастирі є унікальним мистецьким досягнення і є одним з найпотужніших прикладів архітектурного перетворення ландшафту в місця для медитацій і молитв.

 Метеори забезпечують видатний приклад типів монастирського будівництва, що ілюструють значний етап в історії, ще з 14-го і 15-го століть, коли ідеали чернецтва раннього християнства були відновлені в почесному місці, як в західному світі (в Тоскані, наприклад), і в Православній Церкві. Побудований при неможливих умовах, без будь-яких доріг практично можливо, постійні, хоча нестабільні людини Житла існувати і донині в Метеори, але стають уразливими під впливом часу. Мережа, в якій відважні паломники були підняті вгору вертикально уздовж скелі 373 м, де монастир Варлаама домінує долина символізує крихкість традиційного способу життя, який знаходиться під загрозою зникнення.

Монастирі побудовані на скелях дельтовой походження, відомий як Метеори, які піднімаються різко понад 400 м над рівнем долини Peneas і невеликого містечка Каламбака на фессалийской рівнині. Хімічний аналіз дозволяє припустити, що скелі були створені близько 60 мільйонів років тому в третинному періоді, виходячи з конуса річки і далі трансформуються в результаті землетрусів.

Метеори величезні залишкові маси пісковика і конгломерату, які з’явилися через річковий ерозії. Сейсмічна активність збільшилася кількість ліній розломів і тріщин і висікли безформні маси в окремих стрімких кам’яних колон. Відлюдники і подвижники, ймовірно, почали селитися в цьому незвичайному районі в 11-м столітті. В кінці 12-го століття невелика церква називається Панагія Doupiani або скит був побудований біля підніжжя одного з цих «небесних колон», де монахи вже оселилися. У грізний період політичної нестабільності в 14-му сторіччі Фессалії, монастирі були систематично побудовані на вершині недоступних піків, так що до кінця 15-го століття було 24 з них. Вони продовжували процвітати до 17-го століття. На сьогоднішній день тільки чотири монастиря – Агіос Stephanos, Агия Trias, Варлаам і Метеор – до сих пір є церквами релігійних громад.

UNESCO World Heritage Site #285: Meteora